PROBLÉMY S DÁSNĚMI A PŘÍČINY PARODONTITIDY

Zdravá ústa neznamenají ústa bez bakterií. V tomto ekosystému je normálně nastolena rovnováha mezi četnými druhy nalezených bakterií a obrannými systémy organismu. Zdravé bakterie a patogenní bakterie žijí vedle sebe ve vyváženém stavu, známém jako eubióza. V tomto případě nedochází k podráždění sliznice a dásně jsou růžové a přiměřeně kompaktní, což je jasný znak dobrého zdraví a dobré ústní hygieny.

Když se patogenní bakterie dostanou do převahy, tato rovnováha se ztrácí a vzniká stav známý jako dysbióza. V tomto případě se sliznice může snadno zanítit a dásně ztmavnou, zčervenají a stanou se citlivější. Může se objevit infekce a zánět.

 

Vědecká komunita potvrdila, že nerovnováha ústní mikroflóry vede k zánětu sliznice a je základem infekce dásní, která se může zhoršit a vyústit v extrémní periodontální onemocnění. Již několik let je profesionálním přístupem podnikat kroky k odstranění příčin onemocnění.

Eubiosis, dysbiosis and oral microbiota

PRODUKTY BIOREPAIR PERIBIOMA

Zubní pasta s moderním složením na bázi probiotik a vitamínů A,C a E, které pomáhají předcházet krvácení a podporují obnovení rovnováhy ústní mikroflóry, která chrání před hlavními příčinami paradentózy.

Pěnová ústní voda uvolňuje mikrobubliny, které přilnou k dásním a zubům a dostanou se do nejskrytějších mezizubních prostor. Ideální na bolavé, oteklé a krvácející dásně a podrážděnou ústní sliznici.

Žvýkačky bez cukru pro zdraví dutiny ústní. Doplněk stravy s 3 miliardami vybraných živých probiotik pro vyvážení ústní mikroflóry a vitamínem C pro zdravé a silné dásně.

INOVATIVNÍ AKTIVNÍ SLOŽKA 

Biorepair přináší řadu PERIBIOMA, nový systém prevence krvácení a příčin parodontitidy založený na nejmodernějším výzkumu ústní hygieny: mikrobiota equilibrium.

Řada Biorepair Peribioma obsahuje zubní pastu a žvýkačky, obojí s microRepair BIOMA, jediným aktivním principem opravy skloviny vylepšeným speciálně vybranými inovativními akčními probiotiky, která pomáhají udržovat rovnováhu orální mikroflóry, stimulují imunitní činnost a chrání před plakem na dásních.

 

Parodontitida v konečné fázi závažné bakteriální infekce, která napadá dásně a podpůrné tkáně zubů. Počáteční příznaky zahrnují zánět a krvácení způsobené bakteriálním plakem, který se usadí kolem okraje dásně. Pokud se neléčí, může se situace zvrhnout až do vypadnutí zubu.

Zánět dásní, velmi časté onemocnění, není nic jiného než začátek tohoto zánětu, který se při neléčení může zvrhnout v paradentózu. Vybraná probiotika mají antimikrobiální účinek na zpomalení šíření původců patogenů a probiotické metabolity brání šíření původců patogenů. Kromě toho se mohou vázat s toxiny uvolňovanými původci patogenů a inhibovat jejich působení.

 
 
 

CO JE TO MIKROBIOTA? 

Mikrobiota jsou všechny mikroorganismy, které v našem těle žijí v symbióze.

Nejběžnější se nachází ve střevě přímo spojená s ústní mikroflórou, která je v našem těle nejrozmanitější, protože obsahuje nejširší škálu zdraví prospěšných bakterií a patogenních bakterií. Ústní mikrobiota má 6 miliard bakterií, více než 700 různých typů a více než 100 milionů mikroorganismů na každý milimetr slin, žijí v našich ústech v harmonii a udržují ji zdravou.

DALŠÍ PRODUKTY PRO PÉČI O VAŠE DÁSNĚ