PŘÍZNAKY

Příznaky citlivých nebo přecitlivělých zubů jsou velmi bolestivé, lokalizované bodavé bolesti, ale také mírné a rozšířené po celém povrchu zubů. Může to být chvilkové nepohodlí, stejně jako nepohodlí a bolest, která trvá a časem se zvyšuje. Je to velmi častý zubní problém, ale neměl by být podceňován.

 
 
 
 
 

Bodavá bolest, která může být více či méně bolestivá, se může objevit kdykoli během dne:

 
  • při vysokých nebo nízkých teplotách: když jíte zmrzlinu, pijete koktejl nebo pokud jíte příliš horké jídlo nebo jednoduše dýcháte velmi studený vzduch v zimě
  • konzumace určitých druhů potravin: příliš kyselé nebo příliš sladké často způsobují bolest
  • s ústní hygienou: čištění zubů nebo po ošetření dentální hygienou nebo profesionálním bělením.
 

Velmi často se každý, kdo trpí tímto nepohodlím, takovým podnětům jednoduše vyhýbá. Ale s trochou péče a specifickými produkty lze problém citlivých zubů vyřešit, aniž byste se museli čehokoli vzdávat.

CO ZPŮSOBUJE CITLIVOST ZUBŮ

Citlivost zubů je stav, který se může vyvinout v průběhu času, ale je v zásadě důsledkem dvou faktorů:

 
  • poškozená sklovina: sklovina, která je slabá a demineralizovaná působením kyselin a mechanického opotřebení a má neviditelné mikrotrhliny, které by mohly vést k tvorbě zubních kazů. JAK SE STARAT O SKLOVINU
  • ustupující dásně: ustupující dásně jsou konečným stádiem přehlíženého zánětu a zánětu dásní. Začíná hromaděním bakteriálního plaku v žlábku dásní a v mezizubních prostorech. ZDRAVÉ DÁSNĚ
 

V obou případech selže přirozená obrana zubů před nervovými zakončeními, která zůstávají vystavena různým podnětům způsobujícím charakteristickou akutní, krátkodobou bolest spojenou s citlivostí zubů. Říká se jí také citlivost dentinu právě proto, že tato nervová vlákna jsou obsažena v mikroskopických tubulech, které se nacházejí v dentinu, měkčí a vnitřní části zubu, která by nikdy neměla zůstat odkrytá.

PŮSOBENÍ
NA CITLIVÉ ZUBY

Biorepair® je ideální zubní pasta pro boj s citlivými zuby, protože jako jediná obsahuje částice microRepair®, které se obalují kolem zubů jako rukavice, opravují je a chrání. Biomimetické částice hydroxyapatitu microRepair® jsou ze stejné látky jako přirozená sklovina na našich zubech, a proto se vážou na povrch zubu, díky čemuž je hladký, odolný a dlouhotrvající a utěsňují mikroskopické tubuly, které obsahují nervové zakončení.

Tím se zabrání tomu, aby se k nim dostaly tepelné podněty a způsobily ostré bolesti, a nejen to. Kromě toho microRepair® uvolňuje zinek s účinkem proti tvorbě zubního plaku, který pomáhá předcházet zánětu dásní, který, pokud není léčen, může vést k recesi sliznic a odhalit dentin.

* KLINICKÉ TESTY PROKAZUJÍ, ŽE BIOREPAIR SNIŽUJE BOLESTI SPOJENÉ S CITLIVOSTÍ PO POUHÝCH 30 SEKUNDÁCH

PRODUKT

ZUBNÍ PASTA FAST SENSITIVE REPAIROkamžitě snižuje citlivost dentinu

DESENZIBILIZUJÍCÍ OŠETŘENÍ ZUBNÍ SKLOVINY
Bojuje s citlivostí dentinu a obnovuje přirozenou bariéru zubů

ZUBNÍ PASTA PLUS SENSITIVE TEETHSnižuje citlivost dentinu již od první aplikace

ÚSTNÍ VODA 3V1 ANTIBAKTERIÁLNÍ  
Biorepair® ústní voda s trojím účinkem microRepair® a vysokou hustotou, která zajišťuje lepší přilnavost k zubům

DOPORUČENÍ, JAK SE VYHNOUT BODAVÉ BOLESTI A CITLIVOSTI

V případě silné bolesti mohou být zubní pasty Biorepair, pro jejich účinnější působení, aplikovány přímo kolem spodní části zubu. Pomocí prstu masírujte postižené oblasti po dobu 30 sekund.

Čistěte zuby šetrně: U citlivých zubů je nutné důkladné čištění, zuby je třeba čistit alespoň 2x denně měkkým zubním kartáčkem, abychom exponovaná místa dále nezatěžovali snižováním tlaku vyvíjeného na zuby.

Ústní voda a dentální nit, ideální rutina: mít kompletní rutinu ústní hygieny je vynikajícím prostředkem prevence. Po vyčištění zubů zubním kartáčkem a pastou je třeba pečovat o mezizubní prostory a další oblasti úst. Ústní voda Biorepair a další příslušenství, vše s microrepair®, nabízí významnou dodatečnou ochranu.

Pravidelné prohlídky: dentální hygienistky a zubní lékaři jsou profesionálové v péči o dutinu ústní a znají ty nejlepší produkty, které mohou v každém jednotlivém případě doporučit, a v případě přetrvávajících citlivých zubů je vhodné domluvit si pravidelnou prohlídku.