100% oprava skloviny
bez fluoridu


Biorepair se rozhodl proti použití fluoridu

Biorepair® má větší remineralizační účinek ve srovnání se zubními pastami s fluoridem, jejichž remineralizačního a antibakteriálního účinku lze dosáhnout pouze za určitých podmínek (například specifické teploty a hodnoty pH v ústech). Možnost remineralizace tvrdé tkáně má vliv na četná onemocnění dutiny ústní:

  • Preventivní opatření remineralizací počátečních lézí
  • Desenzibilizující účinek dentinu, protože podporuje uzavírání dentinových tubulů

Celá řada Biorepair byla vytvořena bez použití fluoridu pro omezení vstřebávání a zachování celistvosti zubů a dásní.

Rizika fluoridu

Po léta používáme fluorid k ochraně našich zubů a dáváme našim dětem tablety fluoridu sodného. Postupem času však vědecká komunita odhalila účinky a rizika způsobená nadměrnou konzumací. Fluorid může ve skutečnosti způsobit fluorózu, onemocnění, které může mít za následek mírné změny průsvitnosti skloviny a možné praskliny na zubech. Evropská unie jasně stanovila, že minimální dávka fluoridu, která může vést k fluoróze, je 0,08-0,1 mg/kg/dietu. Evropská směrnice 2009/129/EC omezuje používání zubní pasty obsahující fluorid (rozsah koncentrace 0,1 až 0,15 %) na malá množství a pod dohledem dospělé osoby.

Inovativní receptura: microRepair®

microRepair® jsou krystaly uhličitanu hydroxyapatitu subsitovaného zinkem. Složení těchto mikročástic je velmi podobné složení zubní skloviny. Tato podobnost umožňuje mikročásticím se při každém použití přichytit k povrchu skloviny, remineralizovat ji a chránit zuby před kazem, plakem a citlivostí. Částice microRepair® se přirozeně vážou na sklovinu na zubech. Pronikají do mikrotrhlin a jemně překryjí povrch, čímž okamžitě plně opraví sklovinu. Hrají také důležitou roli při ochraně mléčných zubů proti zubnímu kazu a při podpoře růstu silných, zdravých stálých zubů. Poskytují úplnou ochranu dětským ústům.

Proč je zubní pasta bez
fluoridu důležitá

Řada Biorepair pro děti Kids a Junior bez fluoridu je bezpečná a mohou ji používat děti do 6 let i bez dozoru dospělé osoby. Testy in vitro na erozi skloviny ukázaly, že Biorepair je dvakrát účinnější než běžná fluoridová zubní pasta, protože částice microRepair® se usazují na sklovině a vytvářejí vrstvu hydroxyapatitu, která účinně chrání před působením kyselin.

ÚČINNOST BIOREPAIR®

V roce 2018 proběhl in vitro test, který porovnával tři produkty: 

*Biorepair® prokázal významnou schopnost opravit a remineralizovat sklovinu ve srovnání s každodenní zubní pastou s fluoridem.


*Výzkumná skupina koordinovaná Prof. Antonella Polimeni, Univerzita Sapienza v Římě.
Výsledky byly publikovány v článku v Journal of Nanobiotechnology.

 

Bossù et al. Enamel remineralization and repair results of Biomimetic Hydroxyapatite toothpaste on deciduous teeth: an effective option to fluoride toothpaste. J Nanobiotechnol (2019) 17:17

 
 

 
 

Biorepair® má prokazatelně vysoký antibakteriální účinek. Může totiž rozbít biofilm produkovaný Streptococcus mutans a zabránit jeho působení.


 

Použití Biorepair® je účinné v boji proti růstu bakterií, který je zodpovědný za tvorbu zubních kazů a zároveň nepředstavuje žádné riziko fluorózy.