1 ZUB: 5 PLOCH K ČIŠTĚNÍ

Když jíme a pijeme, cukry a další zbytky jídla přicházejí do kontaktu s našimi zuby a dásněmi. Tyto usazeniny přispívají k tvorbě a hromadění plaku. Zubní plak je biofilm bakterií, slin a zbytků potravy. Zpočátku lepkavá a nažloutlá barva, při zanedbání plaku se z něj stává zubní kámen, tvrdá, tmavá vrstva, kterou mohou odstranit pouze zubní odborníci.

 

Odstranění plaku je zásadní a je třeba jej provádět pravidelně, aby se zabránilo zánětu dásní, dutinám a zápachu z úst.

Na zubech se neustále tvoří plak, který se hromadí na 5 různých površích:

 
  • Přední, zadní a kousací povrchy jsou nejexponovanější, kde je plak viditelný a snadno se čistí pomocí dobrého zubního kartáčku a správné techniky čištění.
  • Dvě mezizubní strany se hůře čistí a často se zanedbávají. Dentální nit, mezizubní kartáčky a párátka jsou snadno použitelná příslušenství, která jsou ideální pro každodenní odstraňování plaku z těchto míst.

JEDINÉ ZUBNÍ KARTÁČKY A MEZIZUBNÍ DOPLŇKY S NEUSTÁLE
AKTIVNÍ ANTIBAKTERIÁLNÍ OCHRANOU A BEZ IONTŮ STŘÍBRA 

Díky INOVATIVNÍMU SAMOČISTÍCÍMU POLYMERU je růst bakterií na všech materiálech zubních kartáčků a příslušenství Biorepair blokován až o 90 % po celou dobu životnosti produktu.

 

 Self Cleaning Polymer je speciální polymerační proces, který činí všechny materiály v řadě příslušenství Biorepair® bakteriostatické. Tato inovativní technologie bez biocidů, založená na přírodních stopových prvcích, bojuje proti množení bakterií a chrání příslušenství Biorepair®, aby bylo ještě bezpečnější. Bakteriostatická ochrana zůstává v průběhu času nezměněná a účinná.

PATENTOVANÝ ZUBNÍ KARTÁČEK
ODSTRAŇUJE AŽ O 100 % VÍCE PLAKU* 

 

Existují různé techniky čištění obnažených ploch zubů zubním kartáčkem. Zubaři a dentální hygienistky stále častěji doporučují Bassovu techniku. To zahrnuje pohyb zubního kartáčku od dásní směrem ke špičkám zubům, takto zuby účinně čistí, aniž by poškozoval nebo dráždil dásně.


Biorepair patentovaný zubní kartáček byl prozkoumán a navržen tak, aby usnadnil tento pohyb/techniku a udržoval štětiny vždy rovnoběžné s povrchem zubů. To umožňuje pohodlné čištění velkých, vnitřních a zadních ploch s minimálním tlakem a bez poškození skloviny nebo dásní.

Klinický srovnávací test prokázal, že zubní kartáček Biorepair odstraňuje až o 100 % více plaku než klasické rovné nebo dozadu zahnuté zubní kartáčky.

 


Hlavy zubních kartáčků Biorepair jsou inovativní a navržené tak, aby vyhovovaly různým potřebám. Všechny mají velmi vysokou hustotu jemných vláken, které zaručují hluboké a jemné čištění, stejně jako praktický gumový čistič jazyka na zadní straně. Štětiny, rukojeť a kryt štětin jsou vyrobeny s SCP, aby vytvořily stále aktivní antibakteriální ochranu a stále bezpečnější ústní hygienu.

*Test bakteriostatické účinnosti proti Staphylococcus aureus

Pouhým zubním kartáčkem nelze čistit plošky v úzkých prostorech mezi zuby a právě tam se může snadno hromadit plak. Tyto prostory mohou být malé, ale usazeniny plaku mohou stále způsobit vážné problémy s dásněmi a záněty. Od okamžiku, kdy jsou dospělé zuby plně formovány, je nezbytné čistit prostory mezi nimi každý den správnými nástroji: nití a mezizubními kartáčky.

 

Řada mezizubních doplňků Biorepair® je jedinečná a kompletní pro všechny potřeby díky dvěma užitečným inovacím Biorepair:

 
  • veškeré příslušenství obsahuje také microRepair®, aktivní látku na opravu skloviny, která proniká do mezer mezi zuby, kam se zubní kartáčky nedostanou. Tam bojuje proti hromadění bakteriálního plaku a pomáhá předcházet vzniku zubních kazů a onemocnění dásní.
  • všechny materiály, které tvoří příslušenství Biorepair jsou vyrobeny s SCP, aby byla zajištěna trvale aktivní antibakteriální ochrana.
 


Existují různé druhy dentálních nití, voskované, expandující nebo ploché, a zubní lékaři nebo dentální hygienistky, vám může doporučit tu ideální podle typu zubů a různých potřeb. Správné použití zubní nitě vám umožní dobře vyčistit těsná místa s minimální námahou.

 
 
 
  • Příprava: použijte asi 40 cm nitě k vyčištění všech mezer mezi zuby. Omotejte oba konce nitě kolem prostředníčků na každé ruce a nechte mezi nimi 3-5 cm pro čištění. Nezapomeňte vždy použít čistou část nitě pro každý mezizubní prostor.
  • Zavedení: Uchopte nit na koncích mezi palec a ukazováček a nechte ji jemně vklouznout mezi dva zuby.
  • Čištění: palcem pohybujte nití nahoru a dolů, abyste vyčistili vnitřní povrchy dvou zubů, a poté ji nechte přejet po okrajích dásní a jemně s ní pohybujte, abyste vyčistili základnu zubu.
 


Jednorázové držátka se zubní nití jsou vhodnou alternativou pro každého, kdo používá dentální nit poprvé.

Mezizubní kartáčky jsou ideální pro čištění mezizubních prostor. Existují různé velikosti a typy a gumové nebo jednorázové párátka jsou extrémně praktické, když jste mimo domov. Kromě toho, že vyčistí mezery mezi zuby, dopřejí vašim dásním jemnou a příjemnou masáž.

 

SPRÁVNÁ RUTINA V PÁR KROCÍCH

Vyberte si zubní kartáček se štětinami, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, a čistěte si zuby alespoň dvakrát denně po dobu 2-3 minut.
Po čištění zubů, alespoň jednou denně a nejlépe vždy, použijte ústní vodu, která zajistí antibakteriální ochranu a hloubkovou hygienu.
Každý den čistěte prostory mezi zuby dentální nití nebo mezizubním kartáčkem, abyste odstranili případné zbytky plaku a zabránili tvorbě zubního kamene a dalších problémů s dásněmi. Mnoho lidí to dělá večer před spaním, aby se zajistilo, že se to stane běžnou součástí jejich každodenní rutiny ústní hygieny.