INOVACE

První a jediná zubní pasta na světě s Microrepair®, která opravuje zubní sklovinu

Zubní pasta Biorepair vznikla v roce 2006, založená na patentované technologii Microrepair®, za spolupráce výzkumných laboratoří Coswell a profesora Roveriho z LEBSC (Laboratoř environmentálních a biologických chemických struktur). LEBSC pracuje více než 30 let v „G. Ciamician” Chemickém ústavu na Univerzitě v Bologni, využívající nejmodernější chemické a fyzikální techniky ke studiu chemických a biologických vlastností mineralizačních procesů kalcifikovaných tkání, zejména kostí.

Co jsou částice microRepair®?

MicroRepair® jsou krystaly uhličitanu hydroxyapatitu substituovaného zinkem. Částice MicroRepair® jsou vytvářeny v laboratoři inovativním procesem syntézy dosaženým řízením mikrometické agregace krystalů mikročástic. Složení těchto mikročástic je velmi podobné složení zubní skloviny.

Tato podobnost dává microRepair® biomimetickou vlastnost, která umožňuje mikročásticím trvale se integrovat se zubní sklovinou a dentinem, bez ohledu na stav úst, a tak rovnoměrně a přirozeně opravovat sklovinu a dentin.

Díky přítomnosti volných a záporných fosfátových a vápenatých iontů, hydroxyapatit microRepair® interaguje s hydroxyapatitem zubu tím, že se na něj trvale váže.

microRepair® tvoří rovnoměrný povlak na povrchu zubu, pronikají trhlinami ve sklovině a chemicky se na ni vážou, čímž je opravují a remineralizují.

Jedna inovativní účinná látka, tři účinné akce:

  • Oprava skloviny
    nanesením nového materiálu
  • Snižuje hypersenzitivitu dentinu za 30 sekund
    uzavřením obnažených dentinových tubulů, které způsobují citlivost a bolest
  • Bojuje proti růstu bakterií a tvorbě zubních kazů
    uvolněním antibakteriálních iontů zinku

OPRAVUJE 100% ZUBNÍ SKLOVINY PO KAŽDÉM POUŽITÍ *

* In-vitro test opravy skloviny

Klinické testy ukázaly, že microRepair® ukládá na povrch zubu o 50 % více skloviny. Přitom vytváří povlak, který chrání sklovinu a zuby před bakteriálním biofilmem způsobeným usazováním plaku a zubního kamene, který vede k kazům a zánětu dásní.

Bakterie v biofilmu se živí cukrem a snižují pH v ústech, čímž vytvářejí kyselé prostředí, které je korozivní pro sklovinu. Když se pH v ústech snižuje, microRepair® uvolňuje antibakteriální ionty zinku, které se spojují se slinami a obnovují pH úst na alkalickou úroveň. To snižuje růst bakterií, jako je Streptococcus Mutans, jeden z hlavních typů odpovědných za tvorbu zubních kazů.

Částice microRepair® mají další účinky, jako je pohlcování sirných sloučenin odpovědných za zápach z úst. Každodenní používání Biorepair® účinně bojuje s problémem špatného zápachu z úst díky absorpčním vlastnostem částic microRepair®.

MicroRepair® je 2× účinnější proti erozi skloviny Fluorid


 léta používaný v péči o ústní hygienu, posiluje zubní sklovinu a zpevňuje ji tím, že zabraňuje reakci s kyselými látkami.

Biorepair® má vynikající remineralizační účinek, lepší než zubní pasta s fluoridem, jejíž remineralizačního a antibakteriálního působení je dosaženo pouze za určitých podmínek (například specifické teploty a úrovně pH v dutině ústní).

Možnost získat remineralizaci tvrdých tkání ovlivňuje mnoho orálních patologií:
1. preventivní účinek proti zubním kazům prostřednictvím remineralizace počátečních lézí
2. Desenzibilizující účinek dentinu, přispívá k uzavírání dentinových kanálků

In-vitro testy na erozi skloviny ukazují, že Biorepair je dvakrát účinnější než normální fluoridová zubní pasta, protože microRepair® se ukládá na sklovině a vytváří vrstvu hydroxyapatitu, která poskytuje účinnou a dlouhotrvající ochranu proti kyselinám.

V průběhu let vědecká komunita zdůrazňovala důsledky a rizika, která mohou vyplynout z nadměrného příjmu fluoru, např. fluoróza. Toto inovativní, jemné a zcela bez fluoridové složení od Biorepair® je bezpečné a znamená to, že jej mohou používat děti do 6 let, a to i bez dozoru dospělé osoby.